„Vénségetekig ugyanaz maradok, ősz korotokig én hordozlak! Én alkottalak, én viszlek, én hordozlak, én mentelek meg.”

(Ézsaiás 46:4)

Imahét a Krisztus-hívők egységéért

Biharkeresztes, 2016. február 8 – február 14.

„Arra hívattunk, hogy az Úr nagy tetteit hirdessük”

I.Péter 2.9.

Február 8. hétfő 17 óra Református gyülekezeti terem

Igét hirdet: Papp Dániel baptista lelkész

„Elhivatottan az öröm hirdetésére”

Február 9. kedd 17 óra Református gyülekezeti terem

Igét hirdet: Dr. Dénes Zoltán római katolikus esperes

„Tanúskodás a közösségről”

Február10. szerda 17 óra Katolikus imaház

Igét hirdet: Nagy Zsolt ref. lelkész

„A hívők szent papságának hivatása: evangéliumhirdetés”

Február 11. csütörtök 17 óra Református gyülekezeti terem

Igét hirdet: Balogh Sándor ref. lelkész, Komádi

„Az apostolok közössége”

Február 12. péntek 17 óra Gondviselés Háza Református Idősek Otthona

Igét hirdet: Vida Máté ref. lelkész, Kismarja

„Van egy álmod ?”

Február 13. szombat 17 óra Baptista imaház

Igét hirdet: Kis Dávid ref. lelkész, Nagyrábé

„Együtt imádkozva”

Február 14. vasárnap 1/2 9 Gondviselés Háza, 10 óra Református gyülekezeti terem (Úrvacsora)

Igét hirdet: Kurucz Tímea ref. lelkész

„Egységért égő szívek”

Mindenkit szeretettel hívunk és várunk az Ökumenikus Imahét alkalmaira!

Állandó alkalmaink:
Csütörtökönként 10 órakor istentisztelet a Gondviselés Háza gyülekezeti termében.
Vasárnaponként ½ 9-kor istentisztelet a Gondviselés Háza gyülekezeti termében (ünnepi alkalmakkor úrvacsorával).

Ünnepi istentiszteleti alkalmak:
December 20-án 10 órakor a Zsákai Református Egyházközség vendégei leszünk. Karácsonyi műsorral szolgálnak az Otthon lakói, igét hirdet Nagy Zsoltné. (A ½ 9-kor kezdődő istentisztelet az Otthonban meg lesz tartva!)
December 24-én, Szenteste ½ 5-től közös ünneplés a lakókkal.
Dec. 25-én, pénteken ½ 9-től úrvacsorás istentisztelet a Gondviselés Háza gyülekezeti termében.
Dec. 27-én, vasárnap ½ 9-től istentisztelet (Gondviselés Háza gyülekezeti terem)
Dec. 31-én, csütörtökön 10 órakor istentisztelet
2016. jan. 03-án, vasárnap ½ 9-kor istentisztelet

A Biharkeresztesi Református Egyházközség igei alkalmai

Állandó alkalmak:
Csütörtökönként bibliaóra 16 órakor a Kistemplomban (Kossuth u. 98.), 17 órakor a gyülekezeti teremben (Damjanich u. 3.).
Vasárnaponként 10 órakor a Nagytemplomban, 15 órakor a Kistemplomban, 17 órakor a gyülekezeti teremben.
Ünnepi alkalmak:
Adventi vasárnapokon 18 órakor gyertyagyújtás, közös éneklés és imádság a betlehemnél.
Bűnbánati alkalmak: dec. 21-22-23-n (hétfő-kedd-szerda) 17 órakor a gyülekezeti teremben, dec. 23-án, szerdán 16 órakor a Kistemplomban.
Szentesti istentisztelet dec. 24-én, csütörtökön 15 órakor a Nagytemplomban.
Karácsony I. napján 10 órakor a Nagytemplomban, 15 órakor a Kistemplomban, 17 órakor a gyülekezeti teremben úrvacsorás istentiszteletek lesznek.
Karácsony II. napján 10 órakor a Nagytemplomban, 15 órakor a Kistemplomban lesz istentisztelet.
Dec. 27-én, vasárnap 10 órakor a Nagytemplomban, 15 órakor a Kistemplomban várunk mindenkit.
Dec. 31-én, óév este 17 órakor a gyülekezeti teremben, 2016. jan. 1-én, 10 órakor szintén a gyülekezeti teremben várjuk a Testvéreket.

Kedves Biharkeresztesiek!

Ismét eltelt egy esztendő, ismét búcsúzunk a gyakorlati évét Biharkeresztesen eltöltő segédlelkésztől. Vida Máté búcsú istentisztelete 2015 július 26-án vasárnap lesz: ½ 9-kor a Gondviselés Házában, 10 órakor a Nagytemplomban szolgál. A 15 órakor a Kistemplomban szokásos istentisztelet most elmarad, tehát kérjük a „kistemplomiakat”, hogy a délelőtt 10 órás nagytemplomi istentiszteleten vegyünk részt együtt! Nagy szeretettel várjuk Kedves Mindnyájukat erre az alkalomra.

Az újonnan érkező segédlelkész, Kurucz Tímea bemutatkozó szolgálata 2015 augusztus 2-án vasárnap lesz 1/9-kor a Gondviselés Házában, 10 órakor a Nagytemplomban és 15 órakor a Kistemplomban.

Sok áldást kívánunk Vida Máté tiszteletes úr életére és további szolgálataira.

Nagy szeretettel várjuk Kurucz Tímeát, aki szintén 1 évet fog közöttünk tölteni. Reméljük, otthon érzi majd magát Biharkeresztesen!